ARDMEL MK-501

Błąd

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views-6.x-2.18/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Podklejarka serii MK-501 zapewnia uzyskiwanie perfekcyjnego uszczelnienia na każdym rodzaju szwów i tkanin, także tkanin 3-warstwowych. Podstawowe parametry procesu doklejania taśmy uszczelniającej tj. temperatura, docisk oraz prędkość po dobraniu ich optymalnych wartości, są podczas procesu klejenia kontrolowane automatycznie.  Temperatura strumienia gorącego powietrza kierowanego w obszar klejenia jest regulowana z dokładnością +/-1% - aktualna temp. jest wyświetlana na wyświetlaczu regulatora. Maszyna umożliwia zaprogramowanie dwóch prędkości pracy (wysokiej i niskiej). Dźwignia kolanowa pozwala na szybki wybór niskiej prędkości, co ma istotne znaczenie przy przechodzeniu przez zgrubienia szwów poprzecznych lub przez grubsze obszary materiału, szczególnie podczas pracy na materiałach 3-warstwowych. Wartość aktualnej prędkości jest także widoczna na specjalnym wyświetlaczu.
Zaletą maszyny, istotną z punktu widzenia jakości uzyskiwanej szczelności szwów (podniesienie ciągłości klejenia), jest możliwość włączenia tzw. mikro-rewersu transportu przy każdorazowym zatrzymaniu maszyny podczas klejenia taśmy, bez podnoszenia górnej rolki dociskowej.
Słup nośny dolnej rolki umieszczono pod kątem, a głowica robocza podająca strumień gorącego powietrza jest odpowiednio podniesiona i odchylana - zapewnia to dobrą widoczność obszaru pracy podczas klejenia.
Automatyczny, nożycowy obcinacz taśmy z funkcją wypuszczania ustawionego, startowego odcinka taśmy po każdym jej obcięciu, stanowi obecnie standardowe wyposażenie maszyny. Obcinacz taśmy jest uruchamiany wyłącznikiem pedałowym, który jest 2-funkcyjny – druga jego funkcja to jednorazowy mini-przesuw rolek do przodu po naciśnięciu pedału.
Maszyna jest sterowana za pomocą elektronicznego modułu PLC, który znacznie ułatwia diagnozę ewentualnych usterek i błędów w pracy maszyny.

Podstawowe parametry techniczne:
 • Prędkość klejenia: 0,1-10,0 m/min.
 • Temperatura klejenia: 750°C                           
 • Zasilanie elektryczne: 230V, 50Hz               
 • Sprężone powietrze: 6-8 bar                    
 • Szerokość głównej rolki: 28 mm
 • Wysokość słupka: 195 mm
 • Wznios górnej rolki: max. 14 mm
 • Waga netto/brutto: 185/251 kg

 

OPCJE DODATKOWE:

 • Wąskie rolki (Slim Quill) umożliwiają klejenie szwów o bardzo ostrych łukach np. w obuwiu czy w rękawiczkach.
 • Konwersja do naklejania specjalnej taśmy odblaskowej (retro-reflective) o szer. 50mm na materiały z PVC lub mater. pokryte powłoką transferową, co pozwala na eliminację tradycyjnego zszywania.
 • Zespół poziomej głowicy podającej strumień gorącego powietrza do zgrzewania materiałów PVC oraz materiałów PU (poliuretanowych) posiadających powłokę transferową.
 • Prowadniki dodatkowe wg. specyfikacji klienta, służące do oklejania brzegów, łączeń elementów cylindrycznych, podklejania zakładek, itp.
 • Podgrzewana rolka górna - kolejna opcja wykorzystywana w zaawansowanych technologicznie konstrukcjach (ACT–Advanced Construction Technology), 3-warstwowe taśmy i inne.