ARDMEL MK-901

Błąd

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views-6.x-2.18/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Podklejarka serii MK-901 zapewnia uzyskiwanie perfekcyjnego uszczelnienia na każdym rodzaju szwów i tkanin, także tkanin 3-warstwowych. Podstawowe parametry procesu doklejania taśmy uszczelniającej tj. temperatura, docisk oraz prędkość po dobraniu ich optymalnych wartości, są podczas procesu klejenia kontrolowane automatycznie.  Dodatkowo maszyna posiada niezależny, dyferencjalny napęd obu rolek (dolnej i górnej) umożliwiający wzajemne różnicowanie prędkości posuwu rolki górnej i dolnej, co pozwala zminimalizować niepożądany efekt marszczenia lub rozciągania przy pracy z miękkimi i elastycznymi materiałami. Temperatura strumienia gorącego powietrza kierowanego w obszar klejenia jest regulowana z dokładnością +/-1% - aktualna temp. jest wyświetlana na wyświetlaczu regulatora. Maszyna umożliwia zaprogramowanie dwóch prędkości pracy (wysokiej i niskiej). Dźwignia kolanowa pozwala na szybki wybór niskiej prędkości, co ma istotne znaczenie przy przechodzeniu przez zgrubienia szwów poprzecznych lub przez grubsze obszary materiału, szczególnie podczas pracy na materiałach 3-warstwowych. Wartość aktualnej prędkości jest także widoczna na specjalnym wyświetlaczu.
Zaletą maszyny, istotną z punktu widzenia jakości uzyskiwanej szczelności szwów (podniesienie ciągłości klejenia), jest możliwość włączenia tzw. mikro-rewersu transportu przy każdorazowym zatrzymaniu maszyny podczas klejenia taśmy, bez podnoszenia górnej rolki dociskowej.
Słup nośny dolnej rolki umieszczono pod kątem, a głowica robocza podająca strumień gorącego powietrza jest odpowiednio podniesiona i odchylana - zapewnia to dobrą widoczność obszaru pracy podczas klejenia.
Automatyczny, nożycowy obcinacz taśmy z funkcją wypuszczania ustawionego, startowego odcinka taśmy po każdym jej obcięciu, stanowi obecnie standardowe wyposażenie maszyny.
Obcinacz taśmy jest uruchamiany wyłącznikiem pedałowym, który jest 2-funkcyjny – druga jego funkcja to jednorazowy mini-przesuw rolek do przodu po naciśnięciu pedału.
Maszyna jest sterowana za pomocą elektronicznego modułu PLC, który znacznie ułatwia diagnozę ewentualnych usterek i błędów w pracy maszyny.

Podstawowe parametry techniczne:
 • Prędkość klejenia: 0,1-10,0 m/min.
 • Temperatura klejenia: 750°C                           
 • Sprężone powietrze: 6-8 bar                    
 • Szerokość głównej rolki: 28 mm
 • Wysokość słupka: 195 mm
 • Wznios górnej rolki: max. 14 mm
 • Zasilanie elektryczne: 230V, 50Hz
 • Waga netto/brutto: 185/251 kg

 

 

OPCJE DODATKOWE:

 • Wąskie rolki (Slim Quill) umożliwiają klejenie szwów o bardzo ostrych łukach np. w obuwiu czy w rękawiczkach.
 • Konwersja do naklejania specjalnej taśmy odblaskowej (retro-reflective) o szer. 50mm na materiały z PVC lub mater. pokryte powłoką transferową, co pozwala na eliminację tradycyjnego zszywania.
 • Zespół poziomej głowicy podającej strumień gorącego powietrza do zgrzewania materiałów PVC oraz materiałów PU (poliuretanowych) posiadających powłokę transferową.
 • Prowadniki dodatkowe wg. specyfikacji klienta, służące do oklejania brzegów, łączeń elementów cylindrycznych, podklejania zakładek, itp.
 • Podgrzewana rolka górna - kolejna opcja wykorzystywana w zaawansowanych technologicznie konstrukcjach (ACT–Advanced Construction Technology), 3-warstwowe taśmy i inne.